wtorek, 8 marca 2016

Kochane Kobiety!


Już niejednokrotnie pisałam o tym, jak ważną rolę w moim życiu odgrywają kobiety.
W tym wyjątkowym dniu, życząc Wam - Drogie Panie - wszystkiego co najlepsze - chciałabym posłużyć się kilkoma cytatami...

"Kobieta udomowiona to taka, która zagubiła gdzieś swój talent, pasję, tkwiący w niej ogień; zostawiła za sobą, zaniedbała to, co kochała, co pragnęła robić, to, kim chciała być. (...) Zrezygnowała z dziecięcych marzeń, ponieważ na jej drodze pojawiła się złota kareta, obietnica łatwego życia, bogaty kochanek, dobrze płatna, choć nudna praca". 
 
"W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc
twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość".
 
"Z a c z n i j. 
Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa.
Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. 
To nie porażka powstrzymuje- to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację. 
Co z tego, że się boisz? 
Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i cię ugryzie, to niech się to wreszcie stanie. Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej, żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała, zamiast mieć w nim wieczną wymówkę do czyszczenia rzeki".

i w końcu...

Jeśli kiedykolwiek twierdzono, że jesteście nieposłuszne, przekorne, niepoprawne, zuchwałe, przebiegłe, zbuntowane, niezdyscyplinowane, narwane, niepokorne, to jesteście na właściwym tropie. Dzika Kobieta jest przy was. Jeśli nigdy was tak nie nazwano, to jeszcze jest na to czas. Bądźcie Dzikimi Kobietami. Andele! Nie rezygnujcie”.

(Cytaty: Clarissa Pinkola-Estes, „Biegnąca z wilkami”)Dzikości serca Wam Życzę :-)!
Nigdy się nie poddawajcie. Nigdy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz