poniedziałek, 19 listopada 2012

Coś feministycznego :-) Coś optymistycznego :-)

Znalezione obrazy dla zapytania bieganie tapety na pulpit


Biegnąca z wilkami. 
Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach:

"Jeśli próbowałaś się wtłoczyć w jakiś szablon i to się nie udało, masz najprawdopodobniej dużo szczęścia. Może i jesteś wyrzutkiem, ale ocaliłaś duszę. Bez porównania gorzej jest tkwić tam, gdzie nie mamy czego szukać, niż tułać się przez jakiś czas w poszukiwaniu psychicznego kontaktu, jakiego nam trzeba. Szukanie swego miejsca nigdy nie jest pomyłką. Nigdy. Po zimie zawsze przychodzi wiosna. Trwaj  i wciąż szukaj. Rób swoje, a w końcu odnajdziesz drogę."

„Lekarstwo na naiwność i osłabione instynkty jest jedno: ćwiczyć się w słuchaniu intuicji, wewnętrznego głosu, zadawać pytania; być ciekawą i dociekliwą, ogarniać to, co się widzi i słyszy, a potem działać wedle tego, o czym wiadomo ze jest prawdziwe.”

"Wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nauczono nas wstydzić się swoich pragnień. Zapuszczamy długie włosy, by zasłonić nimi swoje uczucia. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy"

"Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia  w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać się jednią.”

Clarissa Pinkola Estes  "Biegnąca z wilkami"

 www.efekt-motyla.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz