piątek, 4 stycznia 2013

Czas na oczyszczenie organizmu!

    
     Niektórzy twierdzą, że nasz organizm potrafi oczyszczać się sam. Poniekąd to prawda, ale nie w czasach, gdy całkowicie naturalna żywność stanowi tylko niewielki odsetek tego, co jemy. Cała reszta to produkty przetworzone, z dużą ilością konserwantów, przeciwutleniaczy, wzmacniaczy smaku, aromatów, barwników i innych. Nie wspominając już o używkach, tj. papierosy, alkohol, cola. Tego nawet ludzki organizm nie jest w stanie "przerobić". Co więcej - w większości przypadków  traktowane są  przez układ immunologiczny (odpornościowy) jak alergen, tzn."wróg", przeciw któremu wysłać trzeba batalię przeciwciał. Powstaje więc stan zapalny, prowadzący w rezultacie do kłopotów z trawieniem (co jest wynikiem ciągłej "walki" z toksynami) i szeregu innych chorób, w tym obciążenia wątroby i jelita, w którym zalegają  złogi niestrawionych resztek.

I jest to wystarczający powód do tego, by czasem urządzić "wielkie sprzątanie". Niech to będzie jeden dzień w tygodniu, dwa dni w miesiącu, bądź "oczyszczający tydzień" raz na kwartał - w zależności od potrzeb i możliwości. Ważne jest to, by je praktykować.

Jeśli chodzi o diety oczyszczające - jest ich cały wachlarz. Moim zdaniem jednak, najbardziej skuteczną jednodniową dietą jest oczyszczanie sokami warzywno - owocowymi, bądź też surowymi owocami i warzywami. Dlaczego? Otóż każde z nich zapewni nam odpowiedni dowóz witamin, składników mineralnych i innych substancji o działaniu oczyszczającym i wzmacniającym na organizm.

W tygodniowej diecie oczyszczającej, do owoców i warzyw dodałabym bezglutenowe ziarno zbóż (tzn. kaszę gryczaną, jaglaną, ryż brązowy) i olej lniany, o którego właściwościach już pisałam.
Po tygodniu oczyszczania będziecie pełni energii i siły. Poprawi się Wam cera, paznokcie, a włosy nabiorą blasku. 
Równie skuteczne są diety jednodniowe, stosowane konsekwentnie w krótkich przedziałach czasowych. Te z kolei polecam całkowicie "na surowym".
Nie wierzycie - spróbujcie! Dajcie szansę swojemu organizmowi na regenerację. Po takiej kuracji odzyska siłę i równowagę. A silny organizm jest gwarantem zdrowia! 

Dlatego warto!     


 
www.efekt-motyla.eu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz