wtorek, 27 sierpnia 2013

Rozpraw się z cellulitem!

Temat cellulitu zapewne nie jest Wam obcy. Inaczej zwany "skórką pomarańczową" - spędza sen z powiek nie jednej kobiety (wg. statystyk dotyczy aż 80% pań!). Jest przypadłością głównie płci żeńskiej, co jest ściśle związane zarówno z gospodarką hormonalną, ale też - odmienną budową tkanki łącznej.

Czym zatem jest cellulit?
Cellulit to zgrubienia, bruzdy skórne występujące głównie w okolicach ud, brzucha, biodrach i pośladkach. Powstaje on na skutek przerostu komórek tkanki tłuszczowej, które utrudniają usuwanie wody i produktów przemiany materii (tj.toksyn).

Tendencję do powstawania cellulitu przekazują nam - niestety - nasze mamy (to tzw. uwarunkowania genetyczne), jednak nie oszukujmy się - w dużej mierze pracujemy na niego same!

Powstawaniu skórki pomarańczowej sprzyja bowiem:

- nadużywanie wszelkiego rodzaju używek : papierosów, kawy, które są dla organizmu niczym innym, jak toksyną;
- siedzący tryb życia, chodzenie na wysokim obcasie, obcisłe, utrudniające krążenie ubrania;
- nadmierne opalanie się bądź gorące kąpiele;
- zbyt duża ilość słodyczy i fast-foodów w diecie;
- nadwaga i otyłość;

No cóż... załóżmy, że stało się! Już go mamy. Zaniedbałyśmy swoje zdrowie i oto pojawiła się konsekwencja. Wszystko fajnie, jesteśmy nawet gotowe, żeby się go pozbyć. Nasuwa się jednak pytanie:

Jak to robić?

I tu znajdziecie małą podpowiedź dietetyka :-);

1) Oczyść organizm!!! To pierwsza i najważniejsza metoda na pozbycie się cellulitu;
(pisałam o tym tutaj: http://twojefektmotyla.blogspot.com/2013/01/czas-na-oczyszczenie-organizmu.html)

2) Zrezygnuj z produktów szkodliwych, przetworzonych, z dużą ilością soli i cukru - na rzecz bomby  enzymatycznej i bogactwa antyoksydantów tj. owoców i warzyw. Do jadłospisu włącz kasze,brązowy ryż i chleb na zakwasie. Postaw na ryby, białe mięso i zdrowe oleje! Ot - i cała tajemnica.

3) Ruszaj się! Wybierz "coś" - cokolwiek, co będzie sprawiało ci frajdę! Bądź konsekwentna;

4) Masuj swoje ciało, pobudzaj krążenie; Najlepsza do tego celu jest szorstka gąbka lub szczotka i  naprzemienne prysznice: ciepły-zimny, ciepły-zimny itd.

5) Korzystaj ze specjalnych kosmetyków i zabiegów w gabinecie kosmetycznym - jednak pamiętaj, że są to środki tylko wspomagające, które nie powinny stanowić głównego ogniwa walki z cellulitem;

I jeszcze słówko.
Chciałabym Drogie Panie, abyście pamiętały tylko o jednym - niby oczywistym, ale jak się okazuje, nie do końca- FAKCIE. Otóż cellulit jest reakcją naszego organizmu na to, co się dzieje wewnątrz niego. Dlatego walkę o zdrową skórę warto zaczynać również "od środka". Zdrowy organizm jest fundamentem pozytywnych zmian w naszym wyglądzie!

I jeszcze jedno ;-).
Może już niebawem będzie po wakacjach..., ale wkrótce następne.., i następne.
A my?...- opalone, w twarzowym bikini, bez śladu cellulitu na ciele - będziemy skradać potajemne spojrzenia zachwyconych Nami osobników płci męskiej ;-);
Fajna wizualizacja ;-)? ...
No to teraz Moje Drogie - DO DZIEŁA!
Może być od poniedziałku!
www.efekt-motyla.eu
www.efekt-motyla.eu Brak komentarzy:

Prześlij komentarz